Ландшафтний дизайн – це мистецтво озеленення, благоустрою, організації садово-паркових насаджень, газонів, гірок. Існує декілька поєднань рослинних елементів, типів декоративного оформлення, які повинні взаємодіяти з архітектурним стилем будинку. При цьому слід також враховувати особливості присадибної ділянки.

Популярні стилі у ландшафтному дизайні

Стилі ландшафтного дизайну

Навіть якщо використовувати землю на ділянці лише для вирощування врожаю, так чи інакше доведеться планувати висадку культур і розташування доріжок між грядками та клумбами. Їх дизайн, здебільшого продиктований прагматизмом, адже слід враховувати вологість, умови росту овочів, фруктів та рослин та багато інших нюансів, які властиві конкретній місцевості. Існує більш ніж двадцять стилів ландшафтного дизайну, серед яких можна виділити такі як:

  • Регулярний стиль;
  • Англійській сад;
  • Заміський або ж пейзажний стиль;
  • Китайський стиль;
  • Мавританський стиль.

Регулярний стиль в ландшафтному дизайні

Виконання ландшафтних композицій в даному стилі передбачає використання чітких ліній. Саме так відбувається облаштування ділянок у Франції, звідки і прийшов цей напрямок. Як правило, всі насадження розташовуються навколо однієї вісі. Цим головним елементом може виступати будинок, басейн або інша споруда.

Рослини висаджують по шаховій, прямокутній або ж квадратній схемі. Кущі та дерева підстригають у формі еліпсоїда, шара, піраміди, кубу тощо. На ділянці розміщують симетричні або прямокутні штучні водойми, а бруковані алеї та доріжки викладені в строгому порядку, вони рівні та завжди перпендикулярні одна до одної. Тут до речі будуть плетені крісла-гойдалки, садові фігури, переносне барбекю та великі теракотові горщики у садовій частині.

Квітуча композиція містить в основному однорічні петунії, чорнобривці, віолу. Їх висаджують в контейнери правильної форми. Як правило, такі сади огороджують живою огорожею або встановлюють високі цегляні забори навколо ділянки. Якщо будинок з прибудовами знаходиться на схилі, додатково споруджуються тераси, з’єднанні між собою садовими місточками, драбинами тощо.

Загальні композиції англійського саду

Зародження англійського стилю відбулося в XVIII столітті в Англії. Всі елементи ландшафту розташовані природньо та вільно. Часто тут використовується «хаотичне», але і добре продумане розташування усіх деталей. Бажаним елементом буде невеликий грот, який має виграшний вигляд на схилі. Створити таку печеру не складно, слід зробити підвищення, а потім імітувати невеликий вхід. Англійський стиль пасуватиме, якщо ділянка розташована біля лісу, на галявині. Сад повинен, ніби зливатися з оточуючою природою, все в ньому повинно бути природньо.

Дизайнери штучно створюють нерівний рельєф місцевості, де присутні яри, водойми, галявини. Суть такого підходу у тому, щоб людина могла за кожним поворотом стежини бачити нові елементи ландшафту. Доріжки встеляються плиткою, яку потім можна самостійно розписати, а на їх перехресті розташовуються альтанки з дерев’яними лавами.

Популярні стилі у ландшафтному дизайні

Такий затишний заміський стиль

Цей затишний стиль передбачає наявність загорож в сільському стилі з насадженими на них перевернутими горщиками. Цікаво буде розташовувати на території саду декоративних колодязів, опудал на городі. Висаджують на землі лише рослини, притаманні даному клімату.

Завжди мають гарний вигляд альтанки або ж навіси, кругові лави, квітники в колодах, гамаки та гойдалки. Можна облаштувати невелику водойму, повісити ліхтарики на деревах.

Стежинки викладають за допомогою кругляків або дерев’яного настилу, попередньо обробивши їх антисептиком, щоб подовжити термін служби. Не забороняється і природнє каміння. На самій ділянці бажано створити грядку з лікарськими рослинами, зробити клумбу з квітами. Цей чарівний стиль буде за смаком тому, хто мріє відтворити сільській стиль в міських умовах.

Загадка китайського ландшафтного дизайну

Популярні стилі у ландшафтному дизайні

Декілька тисячоліть тому у Китаї зародився оригінальний стиль оформлення житла. Відповідно до цього спрямування людина та природа повинні знаходитися в гармонії один з одним. Перевага надається закрученим стежинам, мінімум культур, обов’язкова наявність споруд з води та каміння, тільки так можна зберегти рівновагу між чоловічи та жіночим єством.

Не допускається встановлення високих парканів, крім того всі споруди з каміння повинні бути викладені з права на ліво. Цього підходу варто дотримуватися, як і в будівництві споруд, так і у влаштуванні стежок. Освітлювальні прибори, лави, огорожі повинні бути виконані лише з натуральних матеріалів, без покриття лаком чи фарбою. «Старість» елементів ландшафту завжди є перевагою, яку можна створити штучно, за допомогою моху.

Добре пасуватимуть до цього стилю сосни та ялівці, туї, ялини, спірея японська та сіра, рододендрони, айва японська, форзиція, будь які папороті, конвалії, черемша. Можна робити містки з дошок, альтанки у вигляді пагоди, «чайного будиночка» або у формі кубу. Декорувати ділянку можна канатами та керамічними світильниками.

Популярні стилі у ландшафтному дизайні

Чіткий мавританський стиль

Мавританський або ж східний стиль спонукає до неквапливого відпочинку. Як правило, на ділянці встановлюються фонтани, розміщуються лавки, а по території розташовуються співочі птахи, наприклад , солов’ї в клітках. Такий дизайн більше властивий мусульманським країнам.

Дизайнери радять спорудити на ділянці внутрішній дворик з куполоподібним дахом та вітражним склом, шатер. У декорі стін слід застосовувати елементи мозаїки. Город не повинен бути великим, на ньому добре вирощувати прянощі та баштанні, айву, шипшину, кабачки та перці. Квіти висаджують у вигляді малюнку, в кінцевому варіанті клумба повинна нагадувати килим.

Популярні стилі у ландшафтному дизайні

Якщо є бажання встановити барбекю, бажано щоб воно було стилізовано під тандир. Для успішного росту рослин, передбачених мавританським стилем, необхідна наявність відкритого ґрунту та великої кількості води.